Wydarzenia towarzyszące 2017

 

Wystawa fotograficzna

Marta Wrzask

Gorzowianka. Pasjonatka bycia w podróży. W podróżach najbardziej ceni spotkania z innymi ludźmi, poznawanie odmiennych kultur. Swoje dwie największe pasje: podróżowanie i fotografię łączy w górach. Należy do gorzowskiej nieformalnej grupy fotograficznej fCzasowicze. Pokazywała swoje fotografie na kilku wystawach, wyróżniona na gdyńskich KOLOSACH, publikowała w „Taterniku”. Współorganizatorka cyklu slajdowisk- spotkań z podróżnikami (w ramach Projektu Multikulti) oraz dwóch festiwali- Festiwalu Podróżniczego Multikulti w Gorzowie oraz Festiwalu Podróżniczego 16 Południk w Złocieńcu.

Sławomir Sajkowski

Gorzowianin. Absolwent Wydziału Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Fotografią zajmuje się od 1986 r. W latach 1993-2003 fotoreporter „Gazety Wyborczej”. Od 2003 r. freelancer. Z zamiłowania podróżnik i płetwonurek. Fotografował w niemal 30 krajach na pięciu kontynentach. Wiele jego fotografii publikowanych było w ogólnopolskich i zagranicznych czasopismach m.in.: „Financial Times”, „Newsweek”, „Rzeczpospolita”, „Polityka”, „Ozon”, „Fakt”. „Foto”. W 2007 r. za projekt „Gorzowianie XXI wieku” nagrodzony przez Prezydenta Gorzowa za najciekawsze wydarzenie sezonu artystycznego 2005/2006. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.

W czasie Festiwalu będzie można podziwiać wykonany przez Niego i Martę Wrzask cykl fotografii  „OBLICZA  BIRMY”

Jest to próba pokazania tego, co w Birmie najpiękniejsze, w maleńkiej pigułce. Na kilkunastu fotografiach zobaczycie bajkowe krajobrazy Baganu, świątynie posadzone na skałach, twarze mnichów i oblicza Buddy z tajemniczym, wszystkowiedzącym uśmiechem. Staraliśmy się zapisać to, co nieuchronnie odchodzi i rozpada się. Świątynie zamieniają się w kupy gruzu i kamieni, piękne freski rozsypują jak obrazki usypane z piasku, a ludzie coraz częściej wybierają to, co nowe, globalne, porzucając tradycyjne stroje i styl życia. Ciągle jednak to jeszcze kraj mnichów, mistyki, wiary w numerologię, kraj chiromantów, wozów zaprzężonych w woły, kraj tysięcy oblicz Buddy. Ale także najnowocześniejszych samochodów, fast foodów, szklanych domów i wyluzowanych nastolatków, bardziej przypominających młodych Japończyków niż potwierdzających nasze wyobrażenia o Birmańczykach zrodzone z opisów serwowanych przez biura podróży oferujące komercyjne wycieczki do Birmy.


Rajd MTB

Barlinecka Grupa Kolarska

WAŻNA INFORMACJARAJD MTB w Dolinie Płoni odwołany! Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora festiwalu „Włóczykijki” rajd MTB w Dolinie Płoni dnia 18.03.2017 został odwołany. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Trasa oznaczona będzie żółtymi tabliczkami i/lub strzałkami na drodze. Start i finisz przy Europejskim Centrum Spotkań na ul. Leśnej, skąd ulicami Mickiewicza i św. Bonifacego zjedziemy w Dolinę Płoni. Obok „Młyna Papierni” nierównym asfaltem dotrzemy do wsi Żydowo (4 km). Za nią jadąc prosto (po głównej) zmieni się nawierzchnia na brukowaną. Na szczęście po kilometrowym podjeździe czeka asfalt, który doprowadzi nas do Chrapowa.(7 km) We wsi skierujemy się w lewo,  według drogowskazu „Jagów”. Podobnie w Jagowie(9,5 km), dwa razy w lewo i przejazd przez Dolinę Płoni do Laskówka (ok. 13 km). Znów w lewo na bruk, który wijąc się pagórkami między stawami łąkami, lasami i zaoranymi polami, przeprowadzi przez Niepołcko do końca pętli w Chrapowie (19km). Po jej ukończeniu w prawo i przez Żydowo (ok. 22 km) wracamy do Barlinka . Meta w bramie ECS rajdu (26 km). Szczegóły ostatecznych informacji dotyczącej trasy na odprawie na 5 minut przed startem.