Program 2019

Sobota 16.02.2019

Sala Główna – Prelekcje

13:30 Otwarcie Festiwalu
13:40 Wanda Nowotarska i Wojciech Grela „Pomorze Zachodnie rowerem”
14:30 Grzegorz Przybylski „Zachodniopomorskie arboreta – cudowne ogrody”
15:00  Sebastian Płaczek „Azja”
16:00 Michał Woroch (Wheelchairtrip) „Z Ziemi Ognistej do Alaski – przez dwie Ameryki na wózkach”
17:00 Polska Akcja Humanitarna „Człowiek to największe dobro – misje humanitarne”
18:00 Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki (Tandemowe Trip Love) „Laponia z psem tandemem”
19:00 Agnieszka Bielecka „Himalajskie szczyty”

20:30 Koncert zespołu BAiKA

Sala Mała – Warsztaty

14:00-15:00 Konsultacje „Lider Pojezierza” Spotkanie informacyjne na temat możliwości pozyskania funduszy europejskich na różne formy działalności
15:30-16:30 Polska Akcja Humanitarna – „Zaangażuj się”– dla młodzieży
17:00-18:00 Sebastian Placzek „Tanie podróżowanie” – dla młodzieży i dorosłych

Sala Duża – Warsztaty

12:00-12:30 Joanna Frey Joga dla dzieci (wiek do lat 6 z opiekunem)
12:45-13:15 Joanna Frey Joga dla dzieci (wiek 7-13 lat)
13:30-14:30 Tandemowe Trip Love „Kultury północy: Magiczny świat wędrujących z reniferami- Saamowie” plus „Arktyka i Antarktyda oraz ich mieszkańcy” (wiek 6 – 9 lat)
15:00- 16:00 Tandemowe Trip Love „Akademia Młodego Survivalowca” (wiek 10 – 13 lat)

Wydarzenia towarzyszące

11:00-13:00  Ceramika Od Rzeczy „Z ognia czerpane czyli pogaduchy przy gorącej herbacie o ceramice”   – adres ul. Niepodległości 6 Barlinek
10:3013:30 Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej „Puszcza Barlinecka zimą” mikrowycieczka krajoznawcza – start ECS Barlinek
11:30-13:30 Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku „Rajd nordic walking z aplikacją „Włóczykije Pojezierza”” – start ECS Barlinek

Niedziela 17.02.2018

Sala Główna – Prelekcje

13:00 Grzegorz Smolnik „Płonia kajakiem”
14:00 Agata Świerczyńska „Wokół Annapurny”
15:00 Karolina i Daniel Figiel – „Veterinary  Expeditions Kyrgyzstan 2018”
16:00 Tomasz Duda „Szlaki kulturowe Zachodniopomorskiego”
17:00 Karol Wójcicki „Ciemność dnia, światła nocy”
18:00  Robb Maciąg „Uśmiechnięte oczy Syrii”
19:00 Losowanie nagród niespodzianek wśród osób, które wypełniły ankietę festiwalową
19:30 Mateusz Waligóra „Rowerami na Krańce Świata”
21:00 Zakończenie festiwalu

Sala Mała – Warsztaty

12:00-13:00 Karola Glasner  „Warsztaty z iluzji ruchu – XIX wieczne zabawki optyczne tłem wypraw Aleksandra Doby” (warsztaty dla rodzin 10 – 100 lat, mniejsze dzieci z rodzicami)
13:30-14:30 Robb Maciąg „Chińskie warsztaty” (wiek 7+)
15:00-16:30 Honorata Tymiec „Wyrusz z dzieckiem w niezapomnianą podróż” – warsztaty dla rodziców

Sala Duża – Warsztaty

12:00-13:00 Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni” MDK „Opowieści dziwnej treści. Podróże w wyobraźni” (wiek b.o)
13:30-14:30 Promocjone.com „Tobołkowy szał”  (wiek b/o)

Wydarzenia towarzyszące

11:00-13:00  SP nr 1 i Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „Młyn Papiernia” Rajd pieszy Szlakiem Młynów ze zwiedzaniem Młyna Papierni– start z ECS
11:00-12:00 Pokaz morsowania –morsowanie z Włóczykijkami –  przystań Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek ul. Sportowa 1

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie