Wolontariusze

Festiwal Podróżniczy “Włóczykijki” organizowany jest przez Stowarzyszenie „Włóczykijki”. Stowarzyszenie powołałyśmy we wrześniu 2018 roku, my, 7 tworzących je aktywnych kobiet, które pierwsze trzy edycje Festiwalu zorganizowały jako grupa nieformalna działająca przy Klubie Żeglarskim SZTORM w Barlinku.

Ale nic byśmy naszymi niewielkimi siłami nie zwojowały, gdyby nie wsparcie ogromnej grupy wolontariuszy i partnerów Festiwalu. Wsparcie to cieszy nas niezmiernie, bo do pomocy w organizacji Festiwalu spontanicznie zgłaszają się młodzi, energiczni ludzie, wnosząc swoją świeżość, luz, humor, dystans i zaangażowanie. Bardzo nam miło podzielić się z Wami umiejętnościami i pracą, a także sukcesem samego Festiwalu. Wierzymy, że praca przy organizacji Festiwalu to świetna przygoda, ale i nauka określonych kompetencji.

Miły Młody Człowieku!

Zostając wolontariuszem na naszym Festiwalu Podróżniczym masz szansę przeżyć wiele ciekawych chwil, w twórczy, nieszablonowy, aktywny sposób spędzić czas.

Aktywność wolontaryjna służy wielu obszarom Twojego rozwoju oraz pozwala nawiązać nowe znajomości. To ambitne zadanie, które inicjuje i wspomaga stawianie pierwszych kroków w dorosłe, zawodowe życie, stanowi mocny fundament kariery zawodowej, uczy pracy zespołowej, pozwala odkryć talenty, doświadczyć swoich kompetencji – interpersonalnych, społecznych, organizacyjnych, logistycznych, w zarządzaniu zadaniami i czasem, rozwiązywaniu problemów, kierowaniu grupą, w opiece nad innymi i wielu innych umiejętności.

U nas nauczysz się umiejętności marketingowych, pozyskiwaniem sponsorów, prowadzenia negocjacji, organizowania czasu innym. Poczujesz jak dużo radości daje współpraca z rówieśnikami i dorosłymi, a zarządzając pracą innych wolontariuszy doświadczysz ogromnej energii do działania i poczujesz, ile powodów do dumy daje odpowiedzialność.

Zadania, które otrzymasz do wykonania podczas prac wokół Festiwalu będą miały zróżnicowany charakter, będziesz miał zatem szansę spróbować swoich sił w różnych działaniach. Część z Twoich obowiązków być może będziesz wykonywać pierwszy raz w życiu – dzięki temu poznasz swoje mocne i słabe strony, nad którymi możesz pracować. Będziesz także miał okazję porównać się z innymi, a Twoja pomoc, nawet w najmniejszych sprawach, zbliży Cię do Twoich rówieśników  i zbuduje ciekawą relację między Wami.

Będąc wolontariuszem na naszym Festiwalu będziesz miał okazję spotkania i porozmawiania z wieloma ciekawymi ludźmi – podróżnikami, dziennikarzami, reporterami, ludźmi uprawiającymi niecodzienne aktywności i sporty ekstremalne, co da Ci okazję podpatrywania życia w sposób nieszablonowy i być może zaprojektowania własnej życiowej podróży lub aktywności.

Już dziś zapraszamy do współpracy przy kolejnych edycjach Festiwalu!

Chcesz być Naszym wolontariuszem? Zgłoś się w każdej chwili drogą mailową  festiwalwloczykijki@gmail.com, bądź poproś o przyjęcie do grupy na FB Włóczykijkowi Wolontariusze.

 

Od pierwszej edycji w przygotowaniach i w trudnej, ale jakże ciekawej pracy przy obsłudze Festiwalu w dniu trwania, towarzyszą nam:

…i wielu spontanicznych Wolontariuszy: Jacek Kmieć, Wojtek Nikoliszyn, Iza Dudko, Grażyna Dokurno, Zuza Szol, Kuba Syroka, Julia Łechtańska, Mikołaj Granatowski, Maciej Margielewicz, Dawid Dziubiński, Anna Osess, Bożena Rudnicka, Piotr Rosenkiewicz, Maciej Kopaszewski, Arek Granatowski, Krzysztof GrajewskiRadek Łechtański

W poprzednich edycjach – a mamy nadzieję, że dołączą i w tym roku – w przygotowaniach i obsłudze brali udział również: Artur Ostrycharczyk, Bartek Rałowicz, Mateusz Smoczyk, Michał Granatowski, Maja Margielewicz, Natalia Rudnicka, Adrian Kasprowicz.

…i wielu innych, których wciąż wymieniamy i wspominamy na naszych stronach – internetowej i facebookowej.

To bardzo ważne, że Festiwal powstaje we współpracy z młodymi ludźmi. Ten ogromny, wymagający nieprzeciętnych organizacyjnych zdolności wysiłek, pokazuje, że kiedy ludzie się nawzajem wspierają, kiedy ufają wzajemnie swoim kompetencjom, a jednocześnie nie boją się zaangażować – powstaje efekt, z którego można czerpać garściami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesu!