Wydarzenia towarzyszące

Drużynowy rajd na orientację (wiek b/o)

Chcesz sprawdzić swoją orientację w terenie i jednocześnie spędzić wesoło czas z rodziną lub przyjaciółmi? Poćwiczyć kondycję Włóczęgi? Przemierzyć leśne ostępy wokół Barlinka?

Do rajdu zapraszamy drużyny po 2 – 6 osób.  Na starcie każda drużyna otrzyma mapkę rajdu z zaznaczoną trasą i punktami kontrolnymi (miejsca, gdzie będzie do wykonania punktowane zadanie, liczebność drużyny nie będzie miała wpływu na sumę punktów). Drużyny będą wypuszczane w trasę rajdu co 10 minut.  Na uczestników rajdu na trasie czeka dobra zabawa i ciepła strawa. Zapraszamy rodziny i grupy znajomych.

 

Kiedy? sobota 10.02.2018r. godz. 11:00-14:00

Gdzie?  Start spod Europejskiego Centrum Spotkań, ul. Leśna 1, 74-320 Barlinek

Prowadzący: Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej

UWAGA!
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Startuje ograniczona ilość drużyn, obowiązują zapisy- kto pierwszy, ten lepszy ;-). Zgłoszeń prosimy dokonywać poprzez dostarczenie do Organizatora wypełnionych formularzy zgłoszeniowych. Regulamin rajdów i formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie
www.wloczykijki.com w zakładce „Dokumenty do pobrania”. Zgłoszenia będą przyjmowane na adres warsztaty.wloczykijki@gmail.com w terminie od 27.01.2018 r. do 09.02.2018 r. lub do wyczerpania puli miejsc. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zgłoszenia w godzinach 10 .00 – 11. 00 w dniu rajdu.

Pokaz morsowania

Obserwowałeś kiedyś zażywających kąpieli zimą i pukałeś się w czoło? Być może nie wiedziałeś jeszcze o kilku ważnych rzeczach, a mianowicie wpływie morsowania na organizm ludzki. A korzyści z tej przyjemności jest wiele. Morsowanie na Przystani Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek to już tradycja. Przy Przystani od kilku sezonów zimowych działa nieformalna grupa morsów. Będzie można obserwować jak morsy robią rozgrzewkę, kąpią się w lodowatej wodzie i jaką mają z tego przyjemność.

 

Kiedy?  sobota 10.02.2018r. godz. 15:00

Gdzie? Przystań Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek, ul. Sportowa 1, 74-320 Barlinek

Prowadzący: Nieformalna grupa morsów z Barlinka

 

UWAGA!
Udział w pokazie morsowania jest bezpłatny.

 

 

 

Koncert Zespołu „CHORZY

CHORZY istnieją od 2008 roku. Wydali 3 albumy, zagrali blisko 400 koncertów w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Ich występy cechuje niespożyta energia i doskonały warsztat wykonawczy. Pastiszują i potrafią być poważni. Taka mieszanka emocji serwowana na żywo zawsze udziela się widowni.Chorzy to finaliści Rytmów Młodych w ramach Jarocin Festiwal 2017.W maju 2017 zdobyli główną nagrodę na olsztyńskim Kortofeście, odbywającym się w ramach słynnej Kortowiady. 9 czerwca w warszawskiej Progresji Chorzy pomyślnie przeszli Eliminacje do Przystanku Woodstock, na którym wystąpili 5 sierpnia 2017 roku. To właśnie ten koncert został uwieczniony na wydawnictwie „Chorzy na Woodstock”. Tydzień po Przystanku Woodstock wystąpili na festiwalu Woodstock Ukraine, porywając własnymi piosenkami przeszło dziesięciotysięczny tłum pod sceną.

 

Kiedy?  sobota 10.02.2018r. godz. 22:00

Gdzie? Pub Puls, ul. 1go Maja 1, 74-320 Barlinek

UWAGA!
Udział w koncercie dla uczestników Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki” jest bezpłatny. Aby zapewnić sobie bezpłatne wejście wystarczy wypełnić ankietę, która dostępna będzie u wolontariuszu w holu głównym festiwalu i wrzucając ją do urny poprosić o opaskę na rękę, która zapewni wejście na koncert.

 

 

Rajd pieszy z aplikacją „Włóczykije Pojezierza” (wiek b/o)

Rajd trasą „Trzy jeziora”, wyznaczoną przez współtwórcę aplikacji „Włóczykije Pojezierza”, Pana Marka Schillera. Szlak o średnim stopniu trudności, w przepięknych sceneriach okolic Barlinka, w sąsiedztwie trzech jezior i stawów rybnych, wzdłuż strumieni, koło źródlisk i źródeł. Spotkamy się z zabytkową architekturą wczasową, położoną w scenerii żywo przypominającej krajobrazy górskie i górskie widoki”.  Aplikacja „Włóczykije Pojezierza” to fantastyczne narzędzie dla turystów, którzy chcą poznawać nasz region, wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów. Działa zarówno w trybie online jak i offline. Pozwala wyznaczać marszrutę i nawiguje do celu. Zakończenie rajdu pod Europejskim Centrum Spotkań.

 

Kiedy?  niedziela 11.02.2018r. godz. 10:00-13:00

Gdzie? Start: plac przed Plażą Miejską, ul. Sportowa , 74-320 Barlinek

Prowadzący: Marek Schiller, Bożena Rudnicka, Piotr Rosenkiewicz

UWAGA!
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Osoby chętne wziąć udział w rajdzie zapraszamy punktualnie na miejsce zbiórki. WAŻNE! Masz smartfon? Zabierz go ze sobą. Przyda się też Internet w smartfonie.

 

Rajd nordic walking (wiek b/o)

Na pierwszy rzut oka, wydawać się może że nie ma nic prostszego niż „chodzenie z kijkami”. Przecież to takie banalne – dwa kijki i do dzieła. Pozory jednak mylą, o czym będzie się można przekonać podczas Włóczykijkowego rajdu nordic walking, który jest tradycyjnym wydarzeniem podczas Festiwalu. Jakże miałoby być inaczej, skoro Barlinek jest Europejską Stolicą Nordic Walking. Rajd wystartuje spod gigantycznych kijków do nordic walking stojących na promenadzie przy ul. Jeziornej. Uczestnicy przemaszerują trasą (zależną od aury) wyznaczoną przez prowadzącą rajd Katarzynę Mielcarek, do Europejskiego Centrum Spotkań, gdzie będzie na nich czekała ciepła strawa i zaproszenie do wzięcia udziału w prelekcjach.

 

Kiedy?  niedziela 11.02.2018r. godz. 11:00-13:00

Gdzie? Start spod kijków nordic walking na promenadzie, przy ul. Jeziornej w Barlinku

Prowadzący: Katarzyna Mielcarek: Centrum Informacji Turystycznej

UWAGA!
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Uczestników prosimy o zabranie własnych kijków lub wypożyczenie ich w Centrum Informacji Turystycznej (wypożyczenie kijków możliwe po zgłoszenie w CIT w dniach 5 – 9 lutego 2018 r.) Zgłoszeń prosimy dokonywać w Centrum Informacji Turystycznej u Katarzyny Mielcarek; w dniach 5 – 9 lutego 2018. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zgłoszenia w godzinach 10 00 – 11 00 w dniu rajdu.

Wystawa fotograficzna „Fauna naszych stron”

Słowo od Autora:

Od zawsze najbardziej satysfakcjonującym sposobem odpoczynku, spędzania wolnego czasu i spełniania zainteresowań było bywanie z dala od zgiełku miejskiego ruchu, bieganiny, codziennej gonitwy.

Oczywiście nie jestem jedynym, który tak odczuwa. Przebywanie wśród pól, lasów, jezior, mokradeł zwraca uwagę na ich stałych mieszkańców, zwierzęta. Są wśród nich prawdziwe piękności, a każde z nich zasługuje na uwagę. Postawiłem sobie jedno zadanie – przybliżyć innym swoje obserwacje. Szczególnie zwracałem uwagę na to, aby zdjęcia wykonywać tylko

w granicach gminy Dębno, nie ma tutaj zdjęć z parków narodowych. Niech każdy dostrzeże bogactwo barw, kształtów i obyczajów, które można znaleźć codziennie tak blisko. Są tutaj zdjęcia cieszących oko ssaków, ptaków, owadów i gadów, płazów też. Wiele innych, które też w gminie Dębno występują, nie znalazło się na wystawie. Czekają na następną okazję. Wszystko po to, żebyśmy wspólnie mogli docenić szczególnie piękne strony, tak bliskie tym, co tutaj mieszkają.

Kiedy?  10-11.02.2018r., spotkanie z Autorem niedziela 11.02.2018r. godz. 13:00

Gdzie? Sala Wystawowa, Europejskie Centrum Spotkań, ul. Leśna 1, 74-320 Barlinek

Autor wystawy: Marek Schiller


 

 

 

 

Projekcja filmu dla dzieci

Podczas trwania prelekcji w Sali Głównej dla naszych maluchów przewidzieliśmy film, by każdy mógł wyjść z Festiwalu zadowolony. Jaki film? Dowiecie się podczas Festiwalu.

Kiedy?  niedziela 11.02.2018r. godz. 18:00

Gdzie? Duża sala warsztatowa, Europejskie Centrum Spotkań, ul. Leśna 1, 74-320 Barlinek

UWAGA!
Udział w projekcji filmu jest bezpłatny. Dzieci mogą przebywać na sali wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.