Wydarzenia towarzyszące 2019

 

Ewa, Monika i Łukasz zapraszają serdecznie do swej pracowni by przy gorącej herbacie pomóc Wam odrobinę zgłębić temat, którym jest ceramika. No, przynajmniej go zarysować. Są pasjonatami amatorami, którzy od wielu lat zajmują się i ciągle uczą tego, często kapryśnego rzemiosła. Podczas spotkania chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniem. Postarają się również by każdy gość samodzielnie ulepił coś dla siebie.
Kiedy? 16 lutego 2019, godz. 11:00 – 13:00
Gdzie? ul. Niepodległości 6 Barlinek
Prowadzący: „Ceramika Od Rzeczy”

UWAGA!
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.
Zgłoszeń prosimy dokonywać poprzez dostarczenie do Organizatora wypełnionych formularzy zgłoszeniowych. Zgłoszenia przyjmowane będą jedynie na adres mailowy: warsztaty.wloczykijki@gmail.com w terminie od 04.02.2019 r. do 15.02.2019 r. lub do wyczerpania puli miejsc. Regulamin warsztatów i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.wloczykijki.com w zakładce „Dokumenty do pobrania”
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

„Puszcza Barlinecka zimą – mikrowycieczka krajoznawcza”
Trasa ok. 3,5 km
uczestnicy w wieku od 6 lat, max ok. 40 osób

Harcerze zapraszają na małą wycieczkę w górnej części Doliny Płoni. Chcą pokazać najbliższą okolicę Barlinka od strony, której część mieszkańców może nie znać. Puszcza Barlinecka to roślinność, zwierzęta, woda, urozmaicony teren, a także pozostałości historyczne – wszystko to zobaczysz dzięki harcerskim przewodnikom. Dodatkowo zapewnią atrakcje wymagające minimalnej sprawności i zręczności. Szczególnie chętnie poprowadzą rodziny z dziećmi, a na koniec strudzonych wędrowców powiodą na ciepłą grochówką.

Kiedy? 16 lutego 2019, godz. 10:30 – 13:30
Gdzie? ul. Leśna 1, Barlinek, start ECS
Prowadzący: Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Aby wziąć udział, wystarczy stawić się przed ECS o godzinie 10:15

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

BAiKA, to skrót od Banach i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015, a w roku 2018 dołączył do nim Marcin Żabiełowicz – gitarzysta zespołu Hey.
Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka.
W niecały rok po debiucie ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako „przedpłytę”.
Zawiera materiał zarejestrowany na żywo podczas audycji „O północy” w Radio Koszalin i trzy dodatkowe utwory studyjne – stąd tytuł BAiKA RK+ (Radio Koszalin Plus).
W lutym 2018 roku zespół zaprezentował swój debiutancki, studyjny album – „Byty zależne”, który został bardzo dobrze przyjęty tak przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy.
Piosenki duetu pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio. Gościły też na antenie radiowej Trójki.
Koncerty zespołu, mimo trzyosobowego składu, nie odbiegają energią i ilością generowanych dźwięków od formacji wyposażonych w dużo bogatsze instrumentarium. Niewątpliwym atutem jest znakomity kontakt muzyków z publicznością i ich sceniczne interakcje.

Na muzyczną ucztę zapraszają:
Katarzyna Sondej (Figaj), Piotr Banach i Marcin Żabiełowicz- BAiKA

Kiedy? 16 lutego 2019, godz. 20:30
Gdzie? ul. Leśna 1, Barlinek, start ECS – Dolna sala warsztatowa

UWAGA – wstęp na koncert jest bezpłatny
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Barlineccy przewodnicy i zapaleni młynarze serdecznie zapraszają wszystkich chętnych  piechurów  na Młyński Spacer z finalnym  przystankiem w Młynie Papiernia. Poprowadzą przez leśne ostępy i ubite trakty w podróż do krainy przeszłości.  Zapewnią świetne  😉 towarzystwo, atrakcje  turystyczne mniej ogółowi znane i przekazanie tajemnej wiedzy młynarskiej 😉

Kiedy? 17 lutego 2019, godz. 11:00 – 13:00
Gdzie? ul. Leśna 1, Barlinek, start ECS
Prowadzący: Sp nr 1 i Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „Młyn Papiernia”

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Aby wziąć udział, wystarczy stawić się przed ECS o godzinie 10:45

Obserwowałeś kiedyś zażywających kąpieli zimą i pukałeś się w czoło? Być może nie wiedziałeś jeszcze o kilku ważnych rzeczach, a mianowicie wpływie morsowania na organizm ludzki. A korzyści z tej przyjemności jest wiele. Morsowanie na Przystani Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek to już tradycja. Przy Przystani od kilku sezonów zimowych działa nieformalna grupa morsów. Będzie można obserwować jak morsy robią rozgrzewkę, kąpią się w lodowatej wodzie i jaką mają z tego przyjemność.

Kiedy?  niedziela 17.02.2019r. godz. 11:00

Gdzie? Przystań Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek, ul. Sportowa 1, 74-320 Barlinek

Prowadzący: Nieformalna grupa morsów z Barlinka

UWAGA!
Udział w pokazie morsowania jest bezpłatny.
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

 

Na pierwszy rzut oka, wydawać się może że nie ma nic prostszego niż „chodzenie z kijkami”. Przecież to takie banalne – dwa kijki i do dzieła. Pozory jednak mylą, o czym będzie się można przekonać podczas Włóczykijkowego rajdu nordic walking, który jest tradycyjnym wydarzeniem podczas Festiwalu. Jakże miałoby być inaczej, skoro Barlinek jest Europejską Stolicą Nordic Walking. Rajd wystartuje spod gigantycznych kijków do nordic walking stojących na promenadzie przy ul. Jeziornej. Uczestnicy przemaszerują trasą (zależną od aury) wyznaczoną przez prowadzącą rajd Katarzynę Mielcarek, do Europejskiego Centrum Spotkań, gdzie będzie na nich czekała ciepła strawa i zaproszenie do wzięcia udziału w prelekcjach.

Kiedy? 16 lutego 2019, godz. 11:30 – 13:30
Gdzie? ul. Leśna 1, Barlinek, start ECS
Prowadzący: Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku

 

UWAGA!
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Uczestników prosimy o zabranie własnych kijków lub wypożyczenie ich w Centrum Informacji Turystycznej (wypożyczenie kijków możliwe po zgłoszenie w CIT w dnia 15 lutego 2019 r.) Zgłoszeń prosimy dokonywać w Centrum Informacji Turystycznej u Katarzyny Mielcarek; w dniach 10– 15 lutego 2019. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zgłoszenia w godzinach 11 00 – 11 30 w dniu rajdu.