VI Edycja Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki” 2022

Zapraszamy Was na 6 edycję Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki”, na fascynującą, wirtualną podróż po Świecie, która odbędzie się 25. i 26. listopada 2022 roku w Barlinku.
UWAGA, UWAGA!!!!
To będzie wyjątkowa edycja. Wracamy do Was po niemalże dwuletniej przerwie.
Tym razem spotkamy się w NOWYCH MIEJSCACH:
– piątek (25.11.2022) w Sali Widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury oraz
– w sobotę (26.11.2022) w Pubie Na Murze.
SZCZEGÓŁY na www.wloczykijki.com
Festiwal podróżniczy, czyli spotkania z obieżyświatami, którzy opowiedzą o podróżach jakie odbyli. Zaproszonymi gośćmi są globtroterzy z całej Polski, ale także, tradycyjnie już nasi lokalni podróżnicy…. jednym słowem – dla każdego coś ciekawego. Chcemy pokazać Wam, że podróże wzbogacają, pozwalają poszerzać horyzonty i że każdy, przy odrobinie starań, może odbywać wędrówki dalekie i bliskie.
„Podróżnicy są wśród nas” to niezmiennie hasło przewodnie naszego festiwalu. Zgodnie z nim część prelegentów to podróżnicy, którzy mieszkają w Barlinku i regionie. Nasza okolica obfituje w osoby, które bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i przygodami. Być może zachęcą i zmotywują Was do postawienia pierwszego kroku za miedzę, a jeśli nie, po prostu umilą weekendowe popołudnia i wieczory opowieściami z dalekich krajów.
Festiwal „Włóczykijki” to dni pełne wrażeń, spotkań towarzyskich w kuluarach, rozmów z ciekawymi ludźmi. W czasie jego trwania oprócz prelekcji podróżniczych odbywają się warsztaty dla dzieci i młodzieży, rajd pieszy, oraz koncert. Kawiarenka festiwalowa, która tradycyjnie działa w każdej edycji festiwalu, tym razem będzie usytuowana w food tracku, to kolejna nowość 🙂.
Festiwal w całości jest zorganizowany i obsłużony przez wolontariuszy. Impreza nie jest biletowana. Festiwal może być zorganizowany dzięki środkom publicznym pochodzącym z Gminy Barlinek, zaangażowaniu Partnerów, wsparciu Donatorów i pracy Wolontariuszy.
Zapraszamy!