Nadchodzi kolejna Sobota z Włóczykijkami (18.11.2023)

Za oknami jesienna słota, wielu z nas marzy o śnieżnej zimie lub ukwieconej wiośnie. Jednakże, listopad, który przed nami, to idealny czas na czytanie książek, oglądanie filmów i spotkania. Zarówno te z przyjaciółmi i rodziną, jak i te z osobami, które mogą wnieść do naszych przyszłych planów nieco inspiracji, lub najzwyczajniej w świecie umilić nam jesienny czas.

Cóż może być przyjemniejszego nad spotkanie w ciepłej i przytulnej sali, w przyjaznym gronie i wysłuchanie opowieści o dalekiej podróży, gdy za oknem deszcz i zawierucha, czy nad wspólne muzykowanie, nawet jeśli nie jest się wirtuozem?

Zapraszamy zatem na kolejną Sobotę z Włóczykijkami. Rezerwujcie czas 18 listopada 2023 roku. Szczegóły znajdziecie poniżej.

1. Transcaucasian Trail solo – Spotkanie z podróżniczką Dorotą Szparagą, pasjonatką długodystansowych szlaków górskich. Dorota, jako pierwsza osoba z Polski i pierwsza kobieta na świecie przeszła szlak Transcaucasian Trail – solo!
KIEDY ? sobota 18.11.2023 godz. 18:00
GDZIE? sala konferencyjna I piętro Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9, Barlinek
WSTĘP WOLNY
Podczas prelekcji dowiecie się:
– czy kobieta podróżująca solo może się czuć bezpiecznie na Kaukazie
– czy szlak Transcaucasian Trail jest dla każdego
– co zrobić jak w środku nocy przyjdzie niedźwiedź
– jak się skończyło spotkanie z pasterzem w środku nocy
– o gościnności ormiańskiej i gruzińskiej
– jakie zwierzęta są najgroźniejsze na Kaukazie
– czy sprzęt się sprawdził
DOROTA SZPARAGA – wędrowczyni i pasjonatka długodystansowych szlaków górskich:
• Trenowała amatorsko łyżwiarstwo figurowe, kettlebells i crossfit.
• Ma na koncie kilka startów w biegach górskich ultra.
• Pokonała wiele górskich szlaków długodystansowych, m.in. szlaki GR131, Szlak GR240 w Hiszpanii, TRANSPIRENEICA GR11 (850 km).
• Samotnie i z namiotem przeszła Główny Szlak Beskidzki w dwie strony – łącznie 1000 km w 25 dni i 8h, ustanowiła też kobiecy rekord na tej trasie zimą
• Została 7 osobą i 3 kobietą, która pokonała szlak Via Alpina w całości za jednym razem – 2650 km przez Alpy, 8 krajów, 94 dni na trasie wędrówki, większość noclegów pod namiotem, ustanawiając
również kobiecy rekord tej trasy.
Dorota, jako pierwsza osoba z Polski i pierwsza kobieta na świecie, przeszła szlak Transcaucasian Trail – solo! Trasa przechodzi przez Armenię i Gruzję, jest ona w trakcie developmentu, więc wyprawa
Doroty miała charakter zdecydowanie odkrywczy. W sumie pokonała 1710 km, 55 000 m przewyższenia (najwyższy punkt: Azhdahak 3597 m n.p.m.). Wędrowała przez masyw Małego
Kaukazu przez 76 dni.
https://www.szparagawpodrozy.com/
FB: szparaga we własnym sosie
IG: szparaga.we.własnym.sosie
Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/714748987349433/?ref=newsfeed
2. Warsztaty bębniarskie – wspólne granie na bębnach djembe.
Postaramy się znaleźć wspólny rytm grupy, dobrze się bawić oraz znaleźć harmonię i porozumienie w grupie. Bębny są wspaniałą metodą komunikacji i relaksu. Nauczymy się technik, resztę podpowie nam wyobraźnia.
Instruktor: Szymon Szymkiewicz – muzyk koncertujący i nauczyciel perkusji, prowadzi warsztaty, zajęcia muzyczne i terapeutyczne.
KIEDY? sobota 18.11.2023 godz. 14:30
GDZIE? kawiarnia Barlineckiego Ośrodka Kultury, Barlinek, ul. Podwale 9
WSTĘP WOLNY
Liczba miejsc jest ograniczona, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy: warsztaty.wloczykijki@gmail.com w terminie do 10.11.2023 lub do wyczerpania puli miejsc.
Prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dostępną na stronie www.wloczykijki.com oraz załączenie w mailu zgłoszeniowym poniższej zgody:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatora moich / mojego dziecka danych osobowych podanych w niniejszym zgłoszeniu, dla potrzeb niezbędnych do wzięcia udziału w
warsztatach bębniarskich odbywających się dnia 18.11.2023. Oświadczam, że zapoznałem/am się z Klauzulą
informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych, ich uzupełniania, poprawiania a także zgłoszenia żądania ich usunięcia lub wyrażenia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania. Usunięcie lub zaprzestanie przetwarzania danych nie ma wpływu na legalność przetwarzania, które miało miejsce przed zgłoszeniem takiego żądania przez uprawnionego. Wiem również, że podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości wzięcia udziału w warsztatach. Wyrażam zgodę na nieodpłatną wielokrotną publikację wizerunku mojego/mojego dziecka dla potrzeb promocji Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki”. Zgoda obejmuje wykorzystywanie, utrwalanie, obróbkę i powielanie tego wizerunku za pośrednictwem dowolnego medium bez konieczności każdorazowego zatwierdzania (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych oraz Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych tekst jedn.: Dz. U. z 2006 nr 90, poz. 631 ze zm.) Przyjmuję do wiadomości, że Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie „Włóczykijki” (KRS nr 753481), adres: ul. Czereśniowa 6, 74-320 Barlinek, e-mail: festiwalwloczykijki@gmail.com
Wydarzenie na FB:
https://fb.me/e/3lPBOhFKW

 

ZADANIE PUBLICZNE JEST REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY BARLINEK W RAMACH KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ W 2023 ROKU ZADAŃ PUBLICZNYCH W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM.