Włóczykijki wraz z Młynarzami ze Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „Młyn-Papiernia” zapraszają na kolejną wyprawę w chaszcze.

Włóczykijki wraz z Młynarzami ze Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „Młyn-Papiernia” zapraszają na kolejną wyprawę w chaszcze.
Kiedy ? niedziela 28.05.2023 godz. 11:00 – 14:00
Gdzie ? Barlinek Park im. Emanuela Laskera – Źródła rzeki Płoni – Młyn Papiernia
Startujemy z Parku im. Emanuela Laskera w Barlinku przy pomoście nad jeziorem.
Na trasie wiodącej wśród morenowych wzgórz od źródlisk Płoni do Młyna Papiernia czeka wiele fascynujących, a niekiedy również tajemniczych miejsc. Co wspólnego ma Barlinek z Karpaczem? Którędy przebiegała dawna droga do Pełczyc? Co produkował Ratsschneidemühle?
Wyprawę poprowadzą Alicja Cykalewicz-Tymbarska (Stowarzyszenie „Młyn-Papiernia”) oraz Paweł Cichecki, licencjonowany przewodnik i niezmordowany tropiciel historii okolicy (Stowarzyszenie „Młyn-Papiernia”, „Barlinek jakiego nie znacie” ).
Szczegóły wycieczki:
– udział w wycieczce jest bezpłatny
– nie prowadzimy zapisów na wycieczkę ale informacje o planowanym udziale w komentarzach będą mile widziane 🙂
– początek wycieczki: park im. Emanuela Laskera w Barlinku, koniec: Młyn Papiernia, dojazd we własnym zakresie, jeżeli jednak potrzebujecie pomocy w powrocie z Młyna Papiernia do Barlinka dajcie proszę znać – będzie kilka wolnych miejsc w samochodach
– trasa ok. 8 km
– czas trasy ok 3 godziny + ognisko
– prowiant, picie na drogę każdy bierze we własnym zakresie
– po wycieczce – ognisko koło Młyna Papiernia, kiełbaski, herbatę i inny prowiant każdy przynosi indywidualnie
– trzeba zabrać wygodne buty i odzież przeciwdeszczową – na wszelki wypadek
– każdy uczestnik bierze udział w wycieczce na własną odpowiedzialność
Dla rozbudzenia apetytów zachęcamy do przypomnienia sobie dwóch artykułów zamieszczonych na profilu Barlinek jakiego nie znacie. Pierwszy z nich opowiada o tajemnicy dwóch papierni i znajduje się pod linkiem: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0ioizMiuSUEKJfWo6ejW7rQjDTDk8NqzKpv9QAXV74VMFcpqJr1GNMP3sZ4qvdH8ql&id=2258631954189749
Podczas wyprawy rozwiąże się również zagadka wzmianki z końcówki tego artykułu – przedstawimy Wam jeszcze jeden młyn, o którym zapewne nie słyszeliście!
ZADANIE PUBLICZNE JEST REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY BARLINEK W RAMACH KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ W 2023 ROKU ZADAŃ PUBLICZNYCH W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM