Aktualności

Zaproszenie na Festiwal Podróżników i Podróży „WłóczyKijki” – Edycja 2017 –

Zaproszenie na Festiwal Podróżników i Podróży „WłóczyKijki” – Edycja 2017 –

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nową, drugą, edycję Festiwalu Podróżniczego „WłóczyKijki”, która odbędzie się w sobotę 18. marca w Europejskim Centrum Spotkań przy ul. Leśnej 1 w Barlinku.

We współczesnym świecie podróż staje się nieodłącznym elementem codzienności. Nieustannie opuszczamy znaną, bezpieczną, „naszą” przestrzeń życiową i udajemy się na poznawanie „Innego”. Przemiany społeczne i wydarzenia polityczne powodują, że nawet jeśli sami się na to nie zdecydujemy, to „Inny” wcześniej lub później zapuka do naszych drzwi.

 

Czytaj więcej o Zaproszenie na Festiwal Podróżników i Podróży „WłóczyKijki” – Edycja 2017 –

Pierwsza Edycja Festiwalu „WłóczyKijki” za nami

Pierwsza Edycja Festiwalu „WłóczyKijki” za nami

23 stycznia w Europejskim Centrum Spotkań odbył się I Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” zorganizowany przez Klub Żeglarski „Sztorm” Barlinek oraz grupę „Włóczykijki”. Ideą jaka towarzyszyła festiwalowi było pokazanie, że podróże wzbogacają, pozwalają poszerzać horyzonty i że każdy, przy odrobinie starań, może odbywać podróże dalekie i bliskie.

A że podróżnicy są wśród nas, przekonaliśmy się podczas tego spotkania. Wśród prelegentów znaleźli się również mieszkańcy Barlinka, którzy wspinają się po górach, czy też zwiedzają świat autostopem. Zmotywować widzów do podróżowania starali się m.in. Ewa i Przemek Szymońscy, pasjonaci fotografii, którzy pokazali jak piękne miejsca są tuż niedaleko u ujścia Warty; Katarzyna Bojarska opowiedziała o podróżach jakie odbywa wspólnie ze swoimi dwoma psami podążając za watahą wilków, których badaniem się zajmuje; Sebastian Mitek przybliżył swoją górską pasję, Kazimierz Ludwiński opowiedział jak w 2004 roku zabrał swoją sześcioletnią córkę Nel i siedmiomiesięcznego syna Noe w rejs dookoła świata; Ewa Białosowska zabrała wszystkich w podróż autostopem przez Europę, Maroko i Kaukaz; Jarosław Skowron, nieobecny na spotkaniu, jednak dzięki zdobyczom techniki, opowiedział o swojej pasji wspinania się na skałki i lodowce. O swoich podróżach opowiedziały również organizatorki a za razem prowadzące festiwal, Agnieszka Nikoliszyn Granatowska i Justyna Budzyn, które wspólnie pokonują rowerami najpiękniejsze okolice Barlinka.
Czytaj więcej o Pierwsza Edycja Festiwalu „WłóczyKijki” za nami

Facebook